Daugkartinių sauskelnių naudojimas

Daugkartinių sauskelnių naudojimas ne tiek daug skiriasi nuo vienkartinių. Greičiausiai pagrindinis skirtumas yra tai, kad nešvarias sauskelnes metame ne į šiukšles, o į skalbinių krepšį. Apie skalbimą skaitykite čia.

Daugkartinių sauskelnių keitimas

Daugkartines sauskelnes pakeisti labai paprasta – tiesiog nuimame nešvarias ir uždedame švarias. Dauguma daugkartinių sauskelnių turi lipukus ar spaustukus, kuriais galima ne tik tvirtai prisegti suaskelnes, tačiau ir keisti sauskelnių dydį. Kai kurios sauskelnės netgi „auga“ kartu su Jūsų vaikelių, t.y. vienas dydis tinka tiek naujagimiui, tiek paaugusiam vaikui.

Keletas svarbiausių patarimų keičiant daugkartines sauskelnes:

  • Visuomet užsekite sauskelnes prieš skalbiant – kitaip lipukai ar spaustukai gali būti pažeisti skalbimo metu.
  • Nepamirškite pritaikyti juosmens (viršutinėje sauskelnės dalyje), kad nespaustų vaiko pilvuko ara nebūtų per daug laisvos.
  • Spaustukai ar lipukai sauskelnių apatinėje dalyje yra skirti keisti pačios sauskelnės dydį, tokiu būdų pritaikant jas prie Jūsų vaikelio dydžio.
  • Daugkartinės sauskelnės pradeda smukti, tampa išsipūtusios, kai jas reikia keisti.
  • Patartina keisti daugkartines sauskelnes kas 2 valandas, kad išvengtumėte galimų išbėrimų.

Daugkartinių sauskelnių naudojimas: skalbimas

Prieš skalbiant nešvarias sauskelnes, būtinai perskaitykite skalbimo instrukcijas – jas rasite įsiūtas sauskelnėje arba galite apsilankyti gamintojo tinklapyje. Daugelis dagkartinių sauskelnių gamintojų pateikia labai detalias skalbimo instrukcijas – tam, kad būtų užtikrintas kuo ilgesnis ir kokybiškesnis jų tarnavimas.

Išsamų daugkartinių sauskelnių skalbimo aprašymą galite rasti kitame straipsnelyje. Svarbu atsižvelgti į visus patarimus, kad išvengtumėte nemalonaus kvapo, nepažeistumėte sauskelnių ir pan. Žemiau pateiksime tik svarbiausius žingsnius:

  1. Pašalinkite išmatas nuo sauskelnės, sudrėkinkite jas (tokiu būdu išvenksite įsisenėsiančių dėmių). Nepamirškite užsegti sauskelnių prieš skalbiant, arba dar geriau – prieš metant jas į skalbinių krepšį.
  2. Geriausia nešvarias sauskelnes dėti į tą patį joms skirtą krepšį. Taip bus patogiau jas įmesti į skalbimo mašiną, ir nereikės atrinkitėti nešvarių sauskelnių nuo kitų skalbinių. Put the rinsed-off diaper in a bag or pail with other soiled diapers until you’re ready to wash them.
  3. Skalbkite nešvarias sauskelnes kas dieną arba kas antrą dieną, bent po12-18 vieno skalbimo metu. Prieš pagrindinį skalbimą, visuomet įjunkite skalavimą šaltu vandeniu, be jokių skalbimo priemonių. Po to seka skalbimas šiltu vandeniu, jau su sklabimo priemonėmis. Geriausia džiovinti sauskelnes pakabintas. Dažnas džiovyklės naudojimas trumpina jų tarnavimą, Jeigu visgi naudojate džiovyklę, nustatykite mažiausią temperatūrą ir apsukas.

Jeigu pradžioje visa tai skamba kaip daug nemalonaus vargo ir kelia abejonių dėl daugkartinių sauskelnių, galime užtikrinti, kad visa tai be reikalo, Kai tik pradėsite praktiškai visa tai daryti, įsitikinsite, kad daugkartinių sauskelnių naudojimas – tiek skalbimas, tiek keitimas, taps įprasta rutina auginant savo vaikelį. Be to, galite pasitarti su kitomis mamomis, kurios naudojo daugkartines sauskelnes.

Kiek daugkartinių sauskelnių reikia?

Naujagimiams įprastai reikia gerokai daugiau sauskelnių nei jau kiek paaugusiams vaikams. Vidutiniškai naujagimiai sunaudoja 12-18 sauskelnių per dieną, tuo tarpų jau mėnesio ar kelių vaikeliui paprastai pakanka 10-12 sauskelnių. Panašaus jų kiekio reikia iki kol vaikas išmoksta naudotis puoduku/tualetu.

Patartina turėti bent dukart tiek sauskelnių, kiek Jums reikia per dieną. Juo labiau kad daugelis skalbia kas antrą dieną: patartina skalbimo mašiną užpildyti sauskelnėmis, tokiu būdu jos geriau išskalbiamos. Minimalus kiekis sauskelnių turėtų būti 16, tačiau patartina turėti 24 vienetus, o jeigu norite jaustis užtikrintai, galite įsigyti ir daugiau – iki 36 sauskelnių.

Geriausia yra tai, kad tos keliolikos sauskelnių Jums pakaks per visą laikotarpį, kuomet vaikeliui jų reikia. Dar daugiau – daukartinės sauskelnės paprastai tarnauja ilgą laiką, tad galėsite jas naudoti ir kitam savo vaikui ar vaikams. Štai kodėl daugkartinės sauskelnės – labai taupus pasirinkimas, lyginant su vienkartinėmis.

Išvados

Tikimės, kad šis straipsnelis parodė, kad daugkartinių sauskelnių naudojimas yra labai paprastas, ir jeigu turėjote abejonių, jas išsklaidėme. Pridėkime dar, kad šiuolaikinės stechnologijos leidžia daugkartines sauskelnes padayrti ne tik patogias naudojimui, bet ir labai efektyvias, nenusileidžiančias savo savybėmis vienkartinėms sauskelnėms.