Daugkartinių sauskelnių skalbimas kai kam gali atrodyti kaip sudėtingas, nemalonus darbas. Kartu ir viena iš priežasčių vietoje jų rinktis vienkartines sauskelnes. Tačiau daugkartinių sauskalnių privalumai atsveria bet kokius nepatogumus, kylančius dėl dažno jų skalbimo. Be to, tai tik skalbimas – juk savo rūbus skalbiame nuolatos. Šiame straipsnyje aprašysime ir duosime patarimų, padėsiančių Jums tvarkantis su daugkartinėmis sauskelnėmis.
Daugkartinių sauskelnių skalbimas: eiga
- Jeigu sauskelnėse yra vaikelio išmatos, nuplaukite jas į tualetą: tam patogiausia tualetas su bide, šalia tualeto esantis higieninis dušas ir pan. Geriausia nešvarias sauskelnes sudrėkinti iki sekančio skalbimo, kad nešvarumai nepridžiūtų.
- Tada nešvarias sauskelnes įmeskite į krepšį (jeigu sauskelnėse tik šlapimas – tiesiog iškart meskite į krepšį). Geriausia naudoti atskirą krepšį nešvariom sauskelnėm laikyti. Skalbkite sauskelnes kas dieną arba kas antrą dieną.
- Patartina skalbti 12-18 sauskelnių vieno skalbimo metu. Jeigu skalbimo mašinos būgnas didelis, geriau jį užpildyti papildomais nešvariais skalbiniais – taip sauskelnės geriau išsiskalbs.
- Jeigu yra galimybė, naudokite didžiausią įmanomą vandens kiekį.
- Pasirinkite skalavimą šaltu vandeniu, be jokių skalbimo priemonių.
- Skalbimui naudokite šilto vandens ciklą (pagal tai, koks tinka konkrečioms sauskelnėms) ir tinkamą skalbimo priemonę (apie tai kiek vėliau).
- Išskalbtas sauskelnes galite džiovinti džiovykle (labai patartina tai daryti prie žemiausių apsukų) arba tiesiog pakabinkite išdžiūti pačioms. Kitas variantas – trumpam prasukti džiovyklėje, kad skalbiniai liktų tik drėgni, ir jau tada padžiauti.
Ko nepatartina daryti skalbiant daugkartines sauskelnes
- Nenaudokite chloro turinčio baliklio dažnai – patartina naudoti 1/4 (ketvirtadalį įprasto kiekio) kartą per mėnesį. Mat toks baliklis pažeidžia sauskelnėse esančius audinius ir gerokai sutrumpins sauskelnių tarnavimo laiką. Be to, baliklio likučiai gali erzinti vaikelio odą. Naudojant jį tik kartą per mėnesį, neigiamo poveikio sauskelnėms praktiškai nebus.
- Nenaudokite audinių minkštiklio – jie padengia audinių ir sumažina sauskelnių sugeriamąsias savybes. Net ir vadinamieji „kūdikiams“ skirti minkštikliai netinkami naudoti daugkartinėms sauskelnėms. Ir apskritai kūdikių ir mažų vaikų drabužiams skalbti geriau naudoti kuo natūralesnes priemones.
Kaip prailginti daugkartinių sauskelnių tarnavimą?
Akivaizdu, kad dažnai skalbiamos sauskelnės greičiau dėvisi. Štai keletas patarimų, kurie turėtų prailginti daugkartinių sauskelnių naudojimo laiką:
- Džiovinkite sauskelnes pakabintas, patogiausia per naktį. Jeigu vis dėlto naudojate džiovyklę, prasukite tik trumpam, kad sauskelnės nebūtų šlapios, o tuomet drėgnas pakabinkite pačioms išdžiūti.
- Džiovyklėje naudokite žemas temperatūras, kad sauskelnės išliktų švelnios.
- Nenaudokite baliklio kiekvienam skalbimui – kaip minėta aukščiau, galite mažomis dozėmis naudoti kartą per mėnesį.
- Niekada nenaudokite audinių minkštiklio.
- Balinimui galite naudoti pusę puoduko citrinų sulčių.
- Kai tik galite, džiovinkite sauskelnes lauke, saulės atokaitoje – net ir šaltuoju metų laiku.
- Kai kabinate sauskelnes džiovinimui ant virvės, prisekite jas taip, kad drėgnos sauskelnės svoris neištampytų elastingų vietų.
Nemalonus sauskelnių kvapas: ka daryti?
Nemaloniam kvapui pašalinti galite naudoti geriamąją (kepimo) sodą ir actą:
- Praskalaukite sauskelnes šaltame vandenyje.
- Įpilkite įprastą kiekį skalbimo priemonės.
- Įpilkite pusę puoduko (apie 100 ml) sodos ir skalbimo kamuolį, pripildytą 5-8 proc. acto rūgšties, ir įjunkite sklabimą.
- Kai sauskelnės pradės suktis, bet ne vėliau nei šiltas vanduo bus išleistas iš skalbimo mašinos, sustabdykite skalbimą (jei yra tokia galimybė).
- Palikite skalbinius mirkti per naktį.
- Pratęskite ir pabaikite skalbimą ryte.
Papildomos priemonės
Nešvarioms sauskelnėms nuplauti (prieš skalbimą) galima naudoti specialų purškiklį, kuris neleis susidaryti sunkiai išskalbiamoms dėmėms. Tačiau tokį purškiklį pravartu naudoti tik nuo tada kai vaikas pradeda maitintis kitu maistu nei motinos pienas ar mišinukai. Mat tik žindomo kūdikio išmatos yra tirpios vandenyje, ir jas lengva nuplauti tiesiog vandeniu.
Kitas patogus dalykas – tai vienkartinis vystyklinis popierius, kurį nešvarų galima tiesiog išmesto, o pati sauskelnė lieka neištepliota. Vystyklinis popierius paprastai yra lengvai gamtoje suyrantis.
Daugkartinių sauskelnių skalbimas: kaip išsirinkti skalbimo priemones?
Skalbimo priemonių pasirinkimas išties didelis, ir daugkartinių sauskelnių skalbimas reikalauja tokių priemonių, kurios išplautų nešvarumus, tačiau kartu ir nebūtų pernelyg agresyvios, ir nepažeistų audinio. Geriausia būtų naudoti kuo natūralesnes skalbimo priemones, tokiu būdu išvengsite ir galimų reakcijų su vaikelio oda. Nenaudokite kūdikių ir vaikų rūbams skirtų specialių skalbimo priemonių, kurių sudėtyje yra minkštiklių.