Daugkartinių sauskelnių tipai

Daugkartinių sauskelnių tipai yra įvairūs tiek savo savybėmis, tiek kaina. Paprasčiausios sauskelnės yra daugeliui žinommi vystyklai, be to yra, hibridinės, kišeninės, vieno dydžio, „viskas viename“ sauskelnės.

Vystyklai

Vystyklai- tai daugeliui žinomas „sauskelnių“ tipas, naudotas tėvų ir senelių. Tai yra paprastai kvadrato formos audinys, kuriuo apvystomas kūdikis, o pats vystyklas susegamas, kad laikytųsi. Vystyklai gaminami iš įvairiausių audinių: medvilnės, bambuko, kanapių pluošto. Tai yra ko gero pigiausias sauskelnių tipas, tačiau taip pat reikalaujantis nemažai darbo.

Vystyklams paprastai vis tiek reikia išorinio nepralaidaus sluoksnio, kad vaikelio šlapimas ir išmatos būtų sulaikomi viduje. Paprastai tokie išoriniai vystyklų audiniai primena vienkartines sauskelnes, jos turi lipukus, tas užsegti paprasta ir patogu.

Kai ateina metas pakeisti vystyklus, tiesiog nuimkite išorini sluoksnį, pakeiskite nešvarų vystyklą švariu, o išorinį sluoksnį galite vėl užsegti – žinoma, esant reikalui prieš tai jį nuvalius. Nakčiai daugelis tėvų naudoja dvigubą vystyklų sluoksnį, arba papildomai įdeda įklotų, naudojamų kartu su kitų tipų daugkartinėmis sauskelnėmis.

Modernūs daugkartinių sauskelnių tipai yra šie: hibridinės sauskelnės, viskas viename sauskelnės (AIO), kišeninės sauskelnės, vieno dydžio sauskelnės.

Hibridinės sauskelnės

Sukurtos taip, kad apimtų teigiamas vienkartinių ir daugkartinių sauskelnių savybes. Išorinis jų sluosnis yra vandeniui nepralaidus audinys, viduje yra du absorbuojantys įklotai: daugkartiniai ir vienkartiniai. Daugkartiniai įklotai yra gaminami iš medvilnės, mikropluošto, kanapių pluošto ir pan. Vienkartiniai įklotai paprastai parduodami po 100 vnt. ir yra palyginti nebrangūs. Hibdridinės sauskelnės sumažina šiukšlių kiekį lyginant su įprastomis vienkartinėmis sauskelnėmis, tačiau yra patogesnės už daugkartines sauskelnes: galima tiesiog pakeisti vidinį įklotą ir toliau naudoti sauskelnes. Kai kurios hibridinės sauskelnės yra gaminamos iš lengvai suyrančių medžiagų.

„Viskas viename“ (AIO) sauskelnės

Viskas viename (AIO) sauskelnės (angliškai „All in one“) neturi jokių keičiamų dalių – įklotai yra įsiuti į sauskelnes. Todėl keičiant sauskelnes, panaudotą tiesiog metate į skalbinių krepšį, ir uždedate švarią. Tai yra patogu ir paprasta, tačiau jeigu naudojate šio tipo sauskelnes, jų reikės nemažai vienetų, ypač pirmąsias kelias savaites po gimdymo. Šios sauskelnės dėl jų paprasto naudojimo yra labai mėgstamos tėčių, senelių ar auklių, kurie nėra labai įgudę keisti sauskelnes.

Kišeninės sauskelnės

Kišeninės sauskelnės yra panašios į „viskas viename“ sauskelnes, tačiau jose yra vadinamoji „kišenėlė“, skirta įdėti absorbuojantį įklotą. Šios sauskelnės taip pat yra labai patogios naudoti, jų reikia mažiau nei „viskas viename“ sauskelnių, tiesiog svarbu apsirūpinti pakankamu įklotų kiekiu. Bendros išlaidos kišeninės sauskelnėms taip pat mažesnės. Be to, galite kontroliuoti absobrcines savybes: tarkime, nakčiai galite įdėti daugiau nei vieną įklotą į kišenėlę, taip apsisaugosite nuo kūdikio „skysčių“ pertkeliaus.

Vieno dydžio sauskelnės

Sunku patikėti, tačiau vieno dydžio sauskelnės auga kartu su Jūsų vaikeliu. Štai kodėl jas galima naudoti tiek naujagimiui, tiek jau visai sustiprėjusiam ir visur lakstančiam vaikui. Lipukai arba spaustukai užtikrina kintamą, tačiau tvirtą užsegimą. Taip pat šio tipo sauskelnės gali talpinti ir skirtingo dydžio įklotus, o tai labai svarbu, kadangi augant vaikui jų reikia vis didesnių.

Visos daugkartinės sauskelnės turi dar vieną gerą savybę: didžiulė spalvų ir raštų įvairovė, tad galite išsirinkti tokį, kokio širdis geidžia.